Օգոստոսի 27-ի դրությամբ աշխարհում կորոնավիրուսի դեպքերի թիվը հատել է 24 մլն-ը, մահացածների՝ 825,000-ը։ Այդ են վկայում Ջոն Հոփքինսի համալսարանի տվյալները։
Մասնավորապես, առավտովա 10:00-ի դրությամբ վարակի 24,178,133 դեպք կար, առողջացման՝ 15,796,308, մահվան՝ 825,711 դեպքի մասին։
Վարակի տարածվածության ցուցանիշով առաջին երեք տեղում են ԱՄՆ-ն (5.8 մլն), Բրազիլիան (3.7 մլն), Հնդկաստանը (3.3 մլն)։ 4-րդ տեղում է Ռուսաստանը (968,297), 5-րդ՝ Հարավային Աֆրիկան (615,701):
Կորոնավիրուսի համավարկը բռնկվել է 2019-ի դեկտեմբերին չինական Ուհան քաղաքում։ ԱՀԿ-ն այն պանդեմիա է հայտարարել մարտի 11-ին։

There are now more than 24 million cases of the novel coronavirus worldwide, including over 15,7 million recoveries, according to Johns Hopkins University, which is tracking figures from the World Health Organization and additional sources.
Since the beginning of the outbreak, more than 825,000 people have died globally from Covid-19 complications.
The United States, Brazil and India are the worst-hit countries, in the global pandemic that first started in the Chinese city of Wuhan. Tens of thousands of cases are recorded worldwide each day, and thousands are dying from the disease.