Վրաստանի սահմանապահ ոստիկանության աշխատակիցները Հնդկաստանի 3 քաղաքացու են ձերբակալել, որոնք ապօրինի հատել են հայ-վրացական սահմանը՝ շրջանցելով հսկիչ սահմանակետը։
Քրեական գործ է հարուցվել Վրաստանի ՔՕ «Պետական սահմանի ապօրինի հատում մի խումբ անձնաց կողմից» հոդվածով։ Օրենքով նախատեսվում է 4-5 տարի ազատազրկում, գրում է Sputnik Georgia-ն։
Ըստ Վրաստանի ՆԳՆ-ի, 2020-ի սկզբից Վրաստանի պետական սահմանն ապօրինի հատելու կամ հատելու փորձ կատարելու մեղադրանք է առաջադրվել 92 օտարերկրացու՝ այդ թվում, Թուրքիայի 35, Հնդկաստանի 9, Իրանի 4, քաղաքացու։
ՀՀ և Վրաստանի պետական սահմանը փակ է կորոնավիրուսի համավարակի պատճառով, իրականացվում են միայն բեռնափոխադրումներ։

Сотрудники пограничной полиции Грузии задержали трех граждан Индии за незаконное групповое пересечение государственной границы.
Как сообщает МВД Грузии, трое иностранцев в обход контрольно-пропускного пункта незаконного пересекли государственную границу Грузии со стороны Армении, пишет Sputnik Georgia.
Уголовное дело возбуждено по статье «Незаконное пересечение государственной границы группой лиц», что предусматривает наказание в виде тюремного заключения от четырех до пяти лет.
Армяно-грузинская граница закрыта для граждан из-за пандемии коронавируса, осуществляются только грузоперевозки.