Սեպտեմբերի 11-ից դեպի ՀՀ և Հայաստանից իրականացվող կանոնավոր թռիչքները վերաբացվել են, տեղեկացնում է Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն։
Միևնույն ժամանակ նշվում է, որ թռիչքների վերսկսման, հաճախականությունների և ուղղությունների հետ կապված որոշումները կայացվում են տվյալ ավիաընկերությունների կողմից:
Հայաստանից մեկնող ուղևորների այլ երկիր մուտք գործելու պայմանները և սահամանափակումները, կանոնակարգվում են համաձայն տվյալ երկրի սահմանած կարգերի: Ավելի մանրամասն տեղեկատվության համար անհրաժեշտ է դիմել տվյալ ավիաընկերությանը կամ նրա հայաստանյան ներկայացուցչությանը:
Չվերթերի հետ կապված բոլոր հարցերով անհրաժեշտ է դիմել նշված ավիաընկերություններին։ Դրանց մասին տեղեկատվություն կարելի է ստանալ՝ զանգահարելով 1-87 զանգերի կենտրոնի օպերատորներին կամ այցելելով հետևյալ հղումով։
ՀՀ տարածք մուտք գործող անձը, եթե ախտանշաններ առկա չեն և նա չի հոսպիտալացվել, կարող է իր ընտրությամբ կամ ինքնամեկուսանալ 14-օրյա ժամկետով, կամ էլ ինքնամեկուսացման ընթացքում անցնել ՊՇՌ հետազոտություն և թեստի բացասական պատասխան ստանալու դեպքում դուրս գալ ինքնամեկուսացումից։

Air carriers were allowed to resume regular flights to Armenia on Friday, September 11, the Civil Aviation Committee said, though it is up to each company to determine flight frequencies and destinations.
Conditions and possible restrictions on the entry of passengers traveling from Armenia to another country are regulated in accordance with the rules established by that country.
Passengers arriving in Armenia, meanwhile, will either have to self-isolate for 14 days or take a PSR test at the airport.
The state of emergency, which came into force in Armenia on March 16, expired on September 11, but the government immediately introduced a four-month quarantine regime in the country.