Հակառակորդը փորձում է նոր ամրաշինական աշխատանքներ ծավալել, ինչը, բնականաբար, չի նպաստում սահմանի տվյալ հատվածում ռիսկերի նվազեցմանը։ Այդ մասին ասել է ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը, գրում է Aysor.am-ը։
«ՀՀ զինված ուժերը կասեցնում են նման գործողությունները և միաժամանակ ձեռնարկում են համապատասխան միջոցներ հետագա սրացումները կանխելու համար», – ասել է նա:
Ստեփանյանը նաև ընդգծել է, որ որևէ գյուղի ուղղությամբ հայկական զինված ուժերը կրակ չեն վարել:
Նա չի բացառել, որ հակառակորդի ակտիվությունը կարող է կապված լինել հայ-ռուսական զորավարժությունների հետ:
Ավելի վաղ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հայտնել էր, որ հայկական զինված ուժերը խախտել են հրադադարը Թովուզի ուղղությամբ, մասնավորապես, կրակ բացելով Ալիբեյլի գյուղի ուղղությամբ:

14 Сентябрь 2020 - 09:54 AMT
Азербайджан пытается осуществить укрепительные работы на границе с Арменией. Об этом заявила пресс-секретарь министерства обороны Армении Шушан Степанян, пишет Aysor.am.
По ее словам, это, естественно, не способствует снижению рисков на данном участке границы.
«Армянские ВС пресекают подобные действия, в то же время предпринимают соответствующие меры по предотвращению дальнейшего обострения ситуации», – отметила она.
Степанян подчеркнула, что армянские вооруженные силы не открывали огонь по какому-либо азербайджанскому селу.
Она также не исключила, что активность ВС Азербайджана может быть связана с проводимыми в эти дни совместными армяно-российскими учениями.
14 сентября Минобороны Азербайджана сообщило, что подразделения вооруженных сил Армении якобы вновь пытаются обострить ситуацию на фронте, нарушив режим прекращения огня в направлении Товузского района, в частности, обстреляв село Алибейли.