Եգիպտոս պաշտոնական այցի ժամանակ Հայաստանի արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանը շրջել է նաև Կահիրեի Սուրբ Գևորգ հունական ուղղափառ եկեղեցում։
Բացի այդ, նրա գլխավորած պատվիրակությունը եղել է Կահիրեի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ հայկական եկեղեցում: Նրանց ուղեկցել է Կահիրեի Հայ Առաքելական թեմի առաջնորդ Աշոտ Եպիսկոպոս Մնացականյանը։
Այցի ժամանակ Մնացականյանը հայտարարել էր նաև, որ Հայաստանն ուշադրությամբ հետևում է Արևելյան Միջերկրականի զարգացումներին և իր համերաշխությունն է հայտնում Հունաստանին ու Կիպրոսին՝ բացառիկ տնտեսական գոտում տնտեսական գործունեություն ծավալելու անքակտելի իրավունքների հարցում` միջազգային իրավունքին համապատասխան: Նա նշել էր, որ նույն կերպ ցանկանում է ընդգծել նաև Հայաստանի համերաշխությունն ու աջակցությունը Եգիպտոսին։

15 Сентябрь 2020 - 08:46 AMT
Глава МИД Армении Зограб Мнацаканян в ходе официального визита в Египет посетил греческую православную церковь Св. Георгия в Каире. Об этом сообщила пресс-служба МИД РА.
Кроме того, возглавляемая им делегация посетила Армянскую церковь Святого Григория Просветителя в Каире. Их сопровождал предстоятель Каирской Армянской Апостольской епархии епископ Ашот Мнацаканян.
Глава МИД Армении заявил в Египте, что Армения внимательно следит за развитиями в Восточном Средиземноморье и выражает свою солидарность с Грецией и Кипром в вопросе их неотъемлемых прав на экономическую деятельность в исключительной экономической зоне в соответствии с международным правом.