Սինգապուրի բնակիչները կկարողանան $280 ստանալ՝ կատարելով Apple Watch-ում կամ iPhone-ում LumiHealth ֆիթնես հավելվածի առաջադրանքները։ Դա համատեղ նախագիծ է առողջապահության ոլորտում, որը Apple-ն ու Սինգապուրի կառավարությունը կսկսեն 2020-ի հոկտեմբերին, գրում է INC-ը։
LumiHealth հավելվածը խաղի է նման՝ օգտատերերը ճամփորդում են գալակտիկաներով հետազոտող տիեզերագնացի հետ, որը նրանց առաջադրանքներ է տալիս՝ հաշվի առնելով սեռը, տարիքն ու քաշը։ Հավելվածի մշակմանը մասնակցել են բժիշկներ և առողջապահության ոլորտի փորձագետներ։
LumiHealth-ում կան մեկ շաբաթվա առաջադրանքներ, որոնք կարելի է անել զբոսնելով, լողալով, յոգայով և մեդիտացիայով զբաղվելով։ Բացի այդ, հավելվածը հիշեցնելու է սինգապուրցիներին, որ ժամանակն է այցելել բժշկի, պատվաստում անել։

Жители Сингапура смогут получить $280, выполняя задания в фитнес-приложении LumiHealth на Apple Watch и iPhone. Это часть совместного проекта в сфере здравоохранения, который Apple и правительство Сингапура запустят в октябре.
Приложение LumiHealth похоже на игру: пользователи путешествуют по галактикам вместе с космонавтом-исследователем, который дает им задания с учетом пола, возраста и веса, говорится на сайте Apple. В разработке приложения приняли участие врачи и эксперты в области здравоохранения, пишет Inc.
В LumiHealth есть цели на неделю, которые можно выполнить, гуляя, плавая, занимаясь йогой и медитацией. Кроме того, приложение будет напоминать сингапурцам, что пора записаться к врачу, сделать прививку или заняться практиками осознанности.
После прохождения всех миссий пользователь может заработать до 380 сингапурских долларов ($280). Проект стартует в октябре и рассчитан на 2 года.