Հայաստանում սեպտեմբերի 22-ի դրությամբ կորոնավիրուսի դեպքերը հասել են 47,667-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 115-ով: Այդ մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը։
Նախորդ օրը՝ սեպտեմբերի 21-ը, ոչ աշխատանքային էր, ուստի թեստավորումների քանակը քիչ է եղել։ Մեկ օրում թեստավորվել է 825 մարդ։ Ընդհանուր առմամբ, 266,066 թեստ է արվել։
Մահվան 3 դեպք է գրանցվել, 2-ը՝ կորոնավիրուսից, 1-ն՝ այլ պատճառով, երբ հիվանդի մոտ ախտորոշվել է կորոնավիրուս, սակայն մահը վրա է հասել այլ պատճառով։ Ընդհանուր առմամբ կորոնավիրուսից մահվան 938 դեպք կա, այլ պատճառով՝ 288։

The number of confirmed coronavirus infections in Armenia grew by 115 to reach 47,667 on Tuesday, September 22 morning, according to information provided by the Health Ministry.
Fresh figures also revealed that 39 more people have recovered, two patients have died from Covid-19, while on person carrying the virus has died from other causes in the past 24 hours.
A total of 825 tests have been performed in the past day, the National Center For Disease Control and Prevention said.
So far, 42,676 people have recovered, 938 have died from the coronavirus in the country, while 288 others carrying the virus have died from other causes.