Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակի (Covid-19) 9 նոր դեպք, տեղեկացնում է առողջապահության նախարարությունը։
Վարակակիրներից 8-ը Ստեփանակերտ քաղաքի, 1-ը՝ Ասկերանի շրջանի Խնածախ համայնքի բնակիչներ են: Խնածախի և Ստեփանակերտի 4 քաղաքացու մոտ կորոնավիրուսը բացահայտվել է բուժհաստատություն դիմելու ժամանակ իրականացված հետազոտության արդյունքում: Վիրուսակիր մյուս քաղաքացիները նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավոր են՝ նախօրոք մեկուսացված:
Վարակի օջախները հայտնաբերելու և հիվանդների շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ կատարվում են համապատասխան աշխատանքներ:
Առողջացել է ևս 2 քաղաքացի:
Ընդհանուր առմամբ, Covid-19-ն ախտորոշվել է 394 մարդու մոտ, որից 329-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում՝ 63, ընդհանուր մեկուսացված է 85 քաղաքացի:
Բժիշկները 5 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են ծանր, 7-ինը՝ միջին ծանրության:
Թեստավորումների նպատակով 73 նմուշառում է իրականացվել: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 13,862 փորձանմուշի հետազոտություն:

В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике) выявлено 9 новых случаев заражения коронавирусом. Об этом сообщил Информационный штаб Арцаха.
8 из зараженных – жители Степанакерта. Ведется соответствующая работа по выявлению очагов инфекции и определению сферы контактов пациентов.
Выздоровели еще 2 человека. За все время коронавирус в Арцахе был подтвержден у 394 человек, 329 из которых уже преодолели болезнь. Фактическое лечение получают 63 пациента, в изоляции остаются 85 граждан. Состояние 5 врачи оценивают как тяжелое, 7 – как средней степени тяжести.