Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի (Covid-19) 17 նոր դեպք, տեղեկացնում է ԱՀ առողջապահության նախարարությունը։
Վարակակիրներից 9-ը Ստեփանակերտի, 3-ը՝ Շուշիի, 1-ը՝ Դաշուշենի, 2-ը՝ Քարվաճառի, 1-ը Բրաջուրի բնակիչներ են, 1-ն էլ՝ ՀՀ քաղաքացի:
Շահումյանի շրջանի 3 քաղաքացու և ՀՀ քաղաքացու մոտ կորոնավիրուսը բացահայտվել է բուժհաստատություն դիմելու ժամանակ իրականացված հետազոտության արդյունքում: Վիրուսակիր մյուս քաղաքացիները նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավոր են՝ նախօրոք մեկուսացված:
Վարակի օջախները հայտնաբերելու և հիվանդների շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ կատարվում են համապատասխան աշխատանքներ:
Առողջացել է 1 քաղաքացի:
Համավարակի բռնկումից ի վեր Covid-19-ն ախտորոշվել է 421 մարդու մոտ, որից 338-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 81, ընդհանուր մեկուսացված է 104 քաղաքացի:

26 Сентябрь 2020 - 09:52 AMT
В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике) выявлено 17 новых случаев заражения коронавирусом, что является рекордным суточным приростом в республике с начала пандемии. Об этом сообщил Информационный штаб Арцаха.
9 из зараженных – жители Степанакерта, еще 1 человек – гражданин Армении. Ведется соответствующая работа по выявлению очагов инфекции и определению сферы контактов пациентов.
Выздоровел еще 1 человек. За все время коронавирус в Арцахе был подтвержден у 421 человека, 338 из которых уже преодолели болезнь. Фактическое лечение получает 81 пациент, в изоляции остаются 104 гражданина.