Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարարությունը կոչ է անում դադարեցնել կրակը Ղարաբաղում և վերսկսել երկխոսությունը։ Այդ մասին Ֆրանսիայի ԱԳՆ-ն հայտարարել է Twitter-ի պաշտոնական միկրոբլոգում։
«Ֆրանսիան լրջորեն մտահոգված է լայնածավալ բախումներով Լեռնային Ղարաբաղում, ինչպես նաև տեղեկություններով խաղաղ բնակչության շրջանում զոհերի մասին։ Ֆրանսիան կոչ է անում անհապաղ դադարեցնել բախումներն ու վերսկսել երկխոսությունը»,-ասվում է հայտարարության մեջ։
Ռուսաստանի ԱԳՆ-ն ևս հայտարարություն է տարածել՝ կոչ անելով անհապաղ դադարեցնել կրակը Լեռնային Ղարաբաղում։

27 Сентябрь 2020 - 11:50 AMT
МИД Франции призывает к прекращению огня в Карабахе и возобновлению диалога между сторонами карабахского конфликта. Об этом говорится в официальном микроблоге МИД Франции в Twitter.
«Франция серьезно обеспокоена крупномасштабными столкновениями в Нагорном Карабахе, а также сообщениями о жертвах среди гражданского населения. Франция призывает к немедленному прекращению огня и возобновлению диалога», – говорится в заявлении.
МИД России также выступил с заявлением, в котором содержится призыв к немедленному прекращению огня в Нагорном Карабахе.