Հակառակորդը սկսել է լայնամասշտաբ հարձակողական նոր գործողություն Արաքսի հովտի և Մատաղիս-Թալիշ հատվածներում, Արցախի ՊԲ-ն հաջող դիմակայում է բոլոր հարձակումներին ու գրոհներին և հակառակորդին հասցնում անձնակազմի և տեխնիկայի զգալի կորուստներ, հայտարարել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«Այս պահի դրությամբ ոչնչացված է հակառակորդի 22 միավոր տանկ և 10 միավոր այլ զրահատեխնիկա։ Ոչնչացված է ավելի քան 370 զինվորական։ Ունեն մեծ քանակությամբ վիրավորներ։ Ստացված տեղեկատվության համաձայն վիրավորների միջից ծանր վիրավոր զինվորների քանակը կազմում է 35%»,- գրել է նա։
Ադրբեջանը սեպտեմբերի 27-ի վաղ առավոտյան Արցախի ուղղությամբ սկսել է օդային և հրթիռային հարձակում՝ թիրախավորելով թե ռազմական օբյեկտներ, թե քաղաքացիական ենթակառուցվածքներ, այդ թվում՝ Ստեփանակերտում։ Արցախի զինված ուժերում 58 զոհ կա:

Azerbaijan has launched a new large-scale offensive along the Nagorno-Karabakh line of contact but the Armenian troops are successfully thwarting all the attacks and inflicting significant losses of personnel and equipment to the Azerbaijani side, Armenian Defense Ministry representative Artsrun Hovhannisyan said Monday, September 28.
"As of this moment, 22 tanks and 10 other fighting vehicles belonging to the Azerbaijani military have been destroyed," Hovhannisyan said.
"More than 370 soldiers have been killed [on the Azerbaijani side], with many having sustained injuries."