Հայկական զինուժը շարունակում է հետևողականորեն ոչնչացնել հակառակորդի հենակետերն ու մարտական տեխնիկան։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է պաշտպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Շուշան Ստեփանյանը։
Ավելի վաղ նա տեղեկացրել էր, որ սեպտեմբերի 29-ի առավոտվա դրությամբ տարբեր ինտենսիվությամբ մարտերը շարունակվում են՝ ուղեկցվելով հակառակորդի կողմից հրետանային նախապատրաստությամբ։
Նա հավելել էր նաև, որ վաղ առավոտյան հարավային ուղղությամբ խոցվել է հակառակորդի գրոհող զրահատեխնիկայի խումբ՝ խոստանալով շուտով տեսանյութ հրապարակել։
Ադրբեջանը սեպտեմբերի 27-ի վաղ առավոտյան Արցախի ուղղությամբ սկսել է օդային և հրթիռային հարձակում՝ թիրախավորելով թե ռազմական օբյեկտներ, թե քաղաքացիական ենթակառուցվածքներ, այդ թվում՝ Ստեփանակերտում։ Արցախի պաշտպանության բանակում 84 զոհ կա։

Минобороны Республики Арцах (Нагорно-Крабахской Республики) опубликовало очередные видеокадры уничтожения азербайджанских опорных пунктов и бронетехники в ходе крупномасштабных военных действий в зоне карабахского конфликта.
«По нескольким направлениям линии соприкосновения армянские подразделения на данный момент отразили атаки ВС Азербайджана, на отдельных участках предприняли карательные действия, нанеся противнику значительные потери в живой силе и технике.
В частности, ранним утром на южном направлении была уничтожена группа бронетехники противника», – сообщила пресс-секретарь Минобороны РА Шушан Степанян.
По ее словам, бои разной интенсивности продолжаются, сопровождаясь артиллерийской подготовкой со стороны противника.