Հակառակորդը հարվածային անօդաչու թռչող սարքից (ԱԹՍ-ից) հրթիռ է արձակել Գեղարքունիքի Մեծ Մասրիկ բնակավայրի վրա, ինչի հետևանքով զոհվել է 1967 թ․ ծնված Գևորգ Վարդանյանը, 2 քաղաքացիական անձ ստացել է տարբեր աստիճանի վիրավորվում, հայտնել է պաշտպանության նախարարության խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
ՊՆ խոսնակը նշել է նաև, որ Ադրբեջանը հրետանի է կիրառել Գեղարքունիքի Շատվան գյուղի ուղղությամբ։
«ՀՕՊ ուժերը տվյալ տարածաշրջանում ոչնչացրել են հակառակորդի երեք ԱԹՍ, այդ թվում՝ Մեծ Մասրիկ բնակավայրին հրթիռային հարված հասցրած անօդաչուն»,-գրել է նա։
Մեծ Մասրիկն ու Շատվանը Վարդենիս-Սոթք ճանապարհի մոտ են գտնվում։ Հոկտեմբերի 1-ի կեսօրին այն հրետակոծվել էր ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից։

1 Октябрь 2020 - 19:15 AMT
ВС Азербайджана применили артиллерию в направлении села Шатван Гегаркуникской области Армении, а также запустил ракету из ударного БПЛА по населенному пункту Мец Масрик. Об этом сообщает Минобороны РА.
Вследствие ракетного удара погиб армянский мирный житель Геворг Варданян (1967 г. р.), двое гражданских лиц получили ранения разной степени.
«Силы ПВО уничтожили в данном регионе три БПЛА противника, в том числе беспилотник, нанесший ракетный удар по населенному пункту Мец Масрик», – говорится в сообщении.
Еще один мирный житель был убит 29 сентября в ходе атаки ВС Азербайджана на армянский город Варденис.