Ադրբեջանցի խոցված սպայի մոտ հայտնաբերվել է իսրայելական «Թադիրա» մակնիշի ռադիոկայան, որի վերծանման և օգտագործման արդյունքում պարզվել է, որ նշված ուղղություններում խմբավորումները ղեկավարվում են հիմնականում արաբերեն լեզվով։ Այս մասին հայտարարել է Արցախի Պաշտպանության բանակի փոխհրամանատար, գնդապետ Արթուր Սարգսյանը։
«Եզրակացությունները թողնում եմ ձեզ», – ասել է նա։
Ըստ Սարգսյանի՝ Ադրբեջանը հոկտեմբերի 1-ին կորցրել է 39 միավոր զրահատեխնիկա, 4 հատ ՍՈւ-25 գրոհիչ-ինքնաթիռ, 3 հատ Մի-24 ուղղաթիռ, 17 ԱԹՍ, կենդանի ուժի մոտ 830 կորուստ ունի, ոչնչացվել է նաև հրետանային դիվիզիոն։
Նվիրատվությունները բանակին կարելի է կատարել «Հայաստան» հիմնադրամի կայքում, ինչպես նաև փոխանցումներ կատարելով Կենտրոնական բանկի հատուկ հաշվեհամարներին (դրամով, դոլարով, ռուբլիով, եվրոյով):

Армянские силы в ходе крупномасштабных военных действий в зоне карабахского конфликта обнаружили рацию ВС Азербайджана, при изъятии которой было установлено, что воюющими против Армии обороны Карабаха группировками руководят на арабском языке. Об этом сообщил 2 октября заместитель командующего Армией обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики), полковник Артур Саркисян.
«У ликвидированного офицера противника обнаружена рация Tadiran израильского производства, при изъятии которой было установлено, что группировками руководят на арабском языке. Выводы оставляю вам», – отметил Саркисян.
Он также перечислил потери ВС Азербайджана в ходе последних ожесточенных боев: 39 единиц бронетехники, 4 самолета Су-25, 3 вертолета Ми-24, 17 БПЛА и около 830 военнослужащих убитыми.