Հայաստանում հոկտեմբերի 3-ի դրությամբ կորոնավիրուսի դեպքերը հասել են 51,925-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 543-ով: Այդ մասին տեղեկացնում է առողջապահության նախարարությունը։
Սա նոր դեպքերի ամենամեծ ցուցանիշն է հուլիսի 15-ից ի վեր։
Ապաքինվել է ևս 177 մարդ։ Առողջացածների ընդհանուր թիվը 44,583 է, փաստացի բուժվողներինը՝ 6068։
Մահվան 7 դեպք է գրանցվել, 6-ը՝ կորոնավիրուսից, 1-ը՝ այլ պատճառով, երբ հիվանդի մոտ կորոնավիրուս է հաստատվել, սակայն մահը վրա է հասել այլ պատճառով։ Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսից մահվան 972 դեպք կա, այլ պատճառով՝ 302։
Մեկ օրում թեստավորվել է 3483 մարդ։ Ընդհանուր առմամբ, 303,707 թեստ է արվել։
Ավելի վաղ առողջապահության նախարարությունը զգուշացրել էր, որ Հայաստանի ամբողջ տարածքում վերջին օրերին դիտվում է կորոնավիրուսային հիվանդության դեպքերի նկատելի աճ։ «Այս օրերին բոլորիս ուշադրության կենտրոնում Արցախն է, հայ ժողովուրդը մտքով և գործով սատարում է իր եղբայրներին, բայց կորոնավիրուսի համավարակը չի նահանջել։ Անգամ այս լարվածության մեջ անհրաժեշտ է խստիվ պահպանել հակահամաճարակային կանոնները»,- ասվում է հայտարարության մեջ։

The number of confirmed coronavirus infections in Armenia grew by 543 to reach 51,925 on Saturday, October 3 morning, according to information provided by the Health Ministry.
Fresh figures also revealed that 177 more people have recovered, six patients have died from Covid-19, while one person carrying the virus has died from other causes in the past 24 hours.
A total of 3483 tests have been performed in the past day, the National Center For Disease Control and Prevention said.
So far, 44,583 people have recovered, 972 have died from the coronavirus in the country, while 302 others carrying the virus have died from other causes.