Արցախի նախագահի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը հայտարարել է, որ «Գյանջայի ռազմական օդանավակայանը հօդս ցնդեց»:
Մինչև այդ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հայտարարել է, որ Ադրբեջանի խոշոր քաղաքներում մշտական տեղակայված զինվորական խոշոր օբյեկտները դառնում են պաշտպանության բանակի թիրախները:
Հարությունյանը կոչ է արել Ադրբեջանի բնակչությանը արագ լքել այդ քաղաքները՝ հնարավոր կորուստներից խուսափելու համար:
«Չնայած բազմաթիվ նախազգուշացումներին՝ Ադրբեջանի ահաբեկչական բանակը շարունակում է թիրախավորել Ստեփանակերտի խաղաղ բնակչությանը՝ օգտագործելով Պոլոնեզ և Սմերչ համակարգեր»,-շեշտել է Արցախի նախագահը՝ հավելելով, որ ամենի ամբողջ պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը:
Ռազմական հակամարտության հենց սկզբից Ադրբեջանը պարբերաբար թիրախավորել է Արցախի ու Հայաստանի խաղաղ բնակավայրերը։ Հոկտեմբերի 3-ից ինտենսիվորեն հրթիռակոծվում է Արցախի մայրաքաղաք Ստեփանակերտը։

Nagorno-Karabakh President's spokesman Vahram Poghosyan said on Sunday, October 4 that the Ganja airport in Azerbaijan is no more.
"Ganja military airport has vanished," Poghosyan said.
Karabakh (Artsakh) President Arayik Harutyunyan, meanwhile, has issued a warning for the residents of major Azerbaijani cities which host permanently deployed large military facilities.
"Despite numerous warnings, the Azerbaijani terrorist army continues to target the civilian population of Stepanakert, using Polonez and Smerch systems," Harutyunyan said Sunday, October 4.
"From now on, military facilities permanently located in major cities of Azerbaijan have become the targets of the Defense Army. I call on the people of Azerbaijan to leave these cities as soon as possible to avoid possible losses."