Հայաստանում հոկտեմբերի 4-ի դրությամբ կորոնավիրուսի դեպքերը հասել են 52,496-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 571-ով: Այդ մասին տեղեկացնում է առողջապահության նախարարությունը։
Սա նոր դեպքերի ամենամեծ ցուցանիշն է հուլիսի 15-ից ի վեր։
Ապաքինվել է ևս 89 մարդ։ Առողջացածների ընդհանուր թիվը 44,672 է, փաստացի բուժվողներինը՝ 6545։
Մահվան 5 դեպք է գրանցվել, բոլորը՝ կորոնավիրուսից,։ Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսից մահվան 977 դեպք կա, այլ պատճառով՝ 302։
Մեկ օրում թեստավորվել է 3158 մարդ։ Ընդհանուր առմամբ, 306,965 թեստ է արվել։
Ավելի վաղ առողջապահության նախարարությունը զգուշացրել էր, որ Հայաստանի ամբողջ տարածքում վերջին օրերին դիտվում է կորոնավիրուսային հիվանդության դեպքերի նկատելի աճ։ «Այս օրերին բոլորիս ուշադրության կենտրոնում Արցախն է, հայ ժողովուրդը մտքով և գործով սատարում է իր եղբայրներին, բայց կորոնավիրուսի համավարակը չի նահանջել։ Անգամ այս լարվածության մեջ անհրաժեշտ է խստիվ պահպանել հակահամաճարակային կանոնները»,- ասվում է հայտարարության մեջ։

The number of confirmed coronavirus infections in Armenia grew by 571 to reach 52,496 on Saturday, October 3 morning, according to information provided by the Health Ministry.
Fresh figures also revealed that 89 more people have recovered, while five patients have died from Covid-19 in the past 24 hours.
A total of 3258 tests have been performed in the past day, the National Center For Disease Control and Prevention said.
So far, 44,672 people have recovered, 977 have died from the coronavirus in the country, while 302 others carrying the virus have died from other causes.