Հայաստանի պաշտպանության նախարարի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը տեսանյութ է հրապարակել, որտեղ երևում է, թե ինչպես են ադրբեջանցի զինվորները փախչում Մատաղիսից։
Հոկտեմբեր 3-ին և 4-ին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը թվիթերյան իր միկրոբլոգում գրառումներ է արել՝ իբրև Մատաղիսը և Ջաբրայիլը գտնվում են ադրբեջանցիների ձեռքում։ Իլհամ Ալիևը հրապարակումից րոպեներ անց ջնջել է Ջաբրայիլը գրավելու մասին գրառումը:
Ավելի վաղ ՊԲ-ն նաև տեսանյութ էր հրապարակել, որում ցուցադրվում է հակառակորդի ավտոշարասյան խոցումը՝ Մատաղիս տանող ճանապարհին:

Armenian Defense Ministry spokeswoman Shushan Stepanyan has published footage from the frontline which shows Azerbaijani soldiers fleeing the village of Mataghis in Nagorno-Karabakh (Artsakh).
Azerbaijani President Ilham Aliyev tweeted on October 3 and 4 that his army has captured Mataghis and the settlement of Jabrayil. Aliyev, however, deleted the tweet about Jabrayil minutes after posting it.
The Karabakh Defense Army had earlier published a video of the destruction of an Azerbaijani convoy en route to Mataghis.