Հոկտեմբերի 4-ի դրությամբ Արցախի շփման գծում մարտերը շարունակվում են, սակայն դրանք նախորդ երկու օրվա ուժգնությունը չեն ունեցել, հայտնել է պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ հավելելով, որ հատկապես լարված է հարավային ու հյուսիսային ուղղություններում։
«Հոկտեմբերի 4-ի մարտերում հակառակորդը կորցրել է մոտ 400 զինծառայող, վիրավոր է 700 հոգի, խոցվել է 13 զրահատեխնիկա, 3 ինքնաթիռ և 1 անօդաչու թռչող սարք (ԱԹՍ)»,-հայտնել է նա։
Ըստ Հովհաննիսյանի՝ Ադրբեջանի ուժերը հոկտեմբերի 4-ին որևէ նշանակալի մարտական գործողություն չեն կարողացել իրականացնել, կրել են կորուստեր ու հետ շպրտվել` «նաև այն պատճառով, որ թուրքական զինված ուժերի ամենագործուն միջամտությունը որոշակիորեն չեզոքացվել է»:
Հովհաննիսյանը նշել է, որ հակառակորդի կորուստներն այնպիսին են, որ թուրքական օդուժը չի կարողացել աշխատել։

Fighting along the Nagorno-Karabakh (Artsakh) line of contact has been continuing on October 4, albeit not as intense as in the previous two days, Armenian Defense Ministry representative Artsrun Hovhannisyan told a briefing on Sunday (October 4).
Hovhannisyan revealed that Azerbaijan has lost 400 troops since the beginning of the day, 13 tanks and armored vehicles, three planes and one drone.
According to the military official, Azerbaijani forces failed to accomplish any significant combat operation throughout the day, "including because the active intervention of the Turkish Armed Forces has been somewhat neutralized."
Hovhannisyan noted that Azerbaijan's losses have also hindered the activity of the Turkish Air Force.
The Defense Ministry representative also said the situation is relatively calm along the Armenian border.