Ադրբեջանական կողմին պատասխան հուժկու հարվածները հասցվել են, թիրախները հաջողությամբ խոցված են, հայտարարել է Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը։
«Պատասխան հուժկու հարվածները հասցվել են արդեն. թիրախները հաջողությամբ խոցված են»,-գրել է նա։
Պողոսյանը նաև նշել է, որ տեղեկություններ կան, որ ՊԲ-ի կողմից թշնամու ռազմական օբյեկտներին հոկտեմբերի 4-ին հասցված հրթիռային հարվածներից հետո «Ադրբեջանի տարբեր քաղաքներից մի քանի հարյուր հազար մարդ խուճապահար փախչում է դեպի Բաքու և թիկունքային այլ բնակավայրեր»:
«Շնորհակալ ենք Ադրբեջանի ժողովրդին՝ ցուցաբերած քաղաքացիական բարձր գիտակցության համար: Իրականում, օր առաջ պետք է շտապել»,-գրել է նա։

Nagorno-Karabakh presidential spokesman Vahram Poghosyan has said "the Azerbaijani side has been heavily retaliated against, the targets have been successfully hit."
Poghosyan said the Armenian side has obtained information that after the Karabakh army's missile strikes on Azerbaijani military facilities on October 4, "hundreds of thousands of people from different cities of Azerbaijan are fleeing in panic to Baku and other settlements in the rear."
Poghosyan earlier issued a warning for the residents of major Azerbaijani cities that host permanent military facilities and urged them to leave their residences immediately to avoid possible casualties.