Հոկտեմբերի լույս 7-ի առավոտյան հակառակորդը կրկին թիրախավորում է Ստեփանակերտն ու Արցախի այլ բնակավայրեր, տեղեկացրել է պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«Առավոտյան 06:30-ին հերթական հրթիռահրետանային հարվածից հետո, մարտադաշտում թողնելով ևս 60 զոհ, ինչպես նաև 22 միավոր խոցված, մի քանի տասնյակ սարքին տեխնիկա, հակառակորդի գերհագեցած երեք բրիգադների մնացորդները խուճապահար դիմել են փախուստի։ Տեսագրությունն առկա է։
Հայկական ստորաբաժանումների դիպուկ կրակով քիչ առաջ հարավարևելյան ուղղությամբ խոցվել է հակառակորդի վառելաքսուքային պահպանման խոշոր բազա։ Տեսանյութը՝ շուտով»,-ասվում է Հովհաննիսյանի գրառման մեջ։
Նա հավելել է, որ ճակատի տարբեր ուղղություններում ստեղծվել են հնարավորություններ` հաջողությունները զարգացնելու համար։

Azerbaijan is again targeting Nagorno-Karabakh's capital, Stepanakert, and other settlements as of Wednesday, October 7 morning, Armenian Defense Ministry representative Artsrun Hovhannisyan said on Facebook.
Azeri troops attempted to advance in the south (near Jebrail) overnight, but were destroyed from the Armenian side's accurate rocket-artillery fire.
"At 6:30 am, after another rocket-artillery fire, the remnants of three enemy brigades fled the battlefield in panic, leaving more than 60 killed Azeri soldiers, as well as 22 destroyed and several dozen operational pieces of equipment behind," Armenian Defense Ministry spokeswoman Shushan Stepanyan said in a Facebook post.
"A large enemy POL storage depot was destroyed in the southeastern direction with a pinpoint fire of the Armenian units, which now have the chance of achieving more success in the various directions of the frontline."