Ֆրանսիայի արտգործնախարար Ժան-Իվ Լե Դրիանն արձանագրել է, որ Թուրքիայի ներգրավվածությունը Լեռնային Ղարաբաղում ընթացող ռազմական գործողություններին սպառնում է հակամարտության միջազգայնացմանը, որից իրենք փորձում են խուսափել։
«Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունում նորությունը Թուրքիայի ռազմական ներգրավվածությունն է, ինչը սպառնում է հակամարտությունը դարձնել միջազգային, որից մենք ամեն կերպ փորձում ենք խուսափել»,- L’Orient-Le Jour-ի փոխանցմամբ, ասել է արտգործնախարարը։
Նա կրկին հիշեցրել է Ֆրանսիայի դիրքորոշման մասին՝ հնարավորինս շուտ դադարեցնել ռազմական գործողությունները առանց նախապայմանների և անցնել բանակցությունները։ Ըստ նրա՝ կողմերի առաջ քաշվող նախապայմանները խանգարում են արդյունքներ գրանցելուն։

Turkey is militarily involved in Nagorno-Karabakh hostilities, French Foreign Minister Jean-Yves Le Drian told a hearing of the National Assembly's Foreign Affairs Committee on Wednesday, October 7, L'Orient-Le Jour reports.
"This threatens to lead to the internationalization of the conflict, which we are doing our best to avoid," Le Drian said.
"France has repeatedly stated its position. It wants all parties to realize that they must end all hostilities as soon as possible without any preconditions and start negotiations."