Պաշտպանության բանակը չի պատրաստվում թիրախավորել Ադրբեջանում որևէ մշակութային օբյեկտ, հայտարարել է պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Հովհաննիսյանն անդրադարձել է Ադրբեջանի կողմից Շուշիի Սբ Ղազանչեցոց եկեղեցուն հասցված հարվածին պատասխան տալու մասին հարցին։
«Նման քայլերն առաջին իսկ օրվանից եղել են ռազմաճակատի անհաջողությունների ֆոնին, մյուս կողմից՝ դարեր շարունակ մենք տեսել ու համոզվել ենք, որ մեր սրբավայրերը միշտ թիրախավորվել են՝ անկախ նրանից որտեղ են գտնվում»,-ասել է նա՝ հավելելով նաև, որ դա նաև պլանավորված հարված էր։
Հոկտեմբերի 8-ին ադրբեջանական կողմը 2 անգամ հարվածել է Սբ Ամենափրկիչին՝ եկեղեցուն ավերածություններ պատճառելով։ Երկրորդ հարվածի ժամանակ ներսում նաև ռուս լրագրողներ են եղել։ Նրանցից մեկի վիճակը ծանր է։

His comments came hours after Azerbaijan twice hit the iconic Ghazanchetsots Cathedral in Shushi, Karabakh, as a result of which at least two Russian journalists were injured, one of them severely.
Hovhannisyan told a briefing Thursday, October 8 that the Armenian side has never targeted cultural centers and will never do that.
The military official reminded that the Azerbaijani army fired as many as 1000 Grad shells on Karabakh's capital Stepanakert during the war in the 1990s, which they were storing in the same Cathedral they bombed on Thursday.
"We have been living here for centuries, we know the way they think and the way they do things," Hovhannisyan said.