Հայաստանի տարածքում Ադրբեջանի ագրեսիվ գործողությունների հետևանքով` անօդաչու թռչող սարքի հարվածից տուժել է 14 տարեկան երեխա, ով մեքենայով գնալիս է եղել դաշտ հողագործական աշխատանքի, ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է առողջապահության նախարարության մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը։
«Պատանին բազմաթիվ վնասվածքներով տեղափոխվել է «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն: Այժմ գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում: Վերջինիս առողջական վիճակը բժիշկները գնահատում են ծանր»,- գրել է նա։
Երեխան ունի կրծքավանդակի բեկորային վնասվածք, ձախակողմյան հեմոպնևմոթորաքս, աջակողմյան պնևմոթորաքս, որովայնի սալջարդ։
Հոկտեմբերի 14-ին ադրբեջանական զինուժը թիրախավորել էր նաև Հայաստանի տարածքում, Քարվաճառի հետ սահմանակից գոտում մարտական հերթապահություն իրականացնող մարտական տեխնիկա՝ ընդամենը ենթադրությունների հիման վրա, թե, իբր, այդ տեխնիկան պատրաստ է եղել հարվածել Ադրբեջանի խաղաղ բնակավայրերին։

14 Октябрь 2020 - 14:39 AMT
В результате удара БПЛА ВС Азербайджана по территории Армении 14 октября пострадал 14-летник мальчик. Об этом сообщил Единый армянский информационный центр.
«Семья Арзоянов, проживающая в общине Варденис Республики Армения, сегодня утром, как обычно, собиралась обрабатывать свой земельный участок. Азербайджанский БПЛА ударил по машине», – говорится в сообщении.
Отмечается, что 14-летний Нарек Арзоян получил осколочное ранение и в тяжелом состоянии был доставлен в Ереван. Сейчас мальчик находится в реанимации.
Ранее 14 октября азербайджанские вооруженные силы нанесли удар по боевой технике, осуществляющей дежурство на территории Варденисского района Республики Армения, исходя только из необоснованных предположений о том, что техника «готова нанести удар по мирным населенным пунктам Азербайджана».