Հոկտեմբերի 14-ի դրությամբ Ադրբեջանը շարունակել է Արցախի քաղաքացիական բնակչության թիրախավորումը՝ հրետակոծելով հատկապես Մարտակերտի, Մարտունու և Հադրութի մի շարք բնակավայրեր, հայտարարել է Մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանը:
«ՄԻՊ աշխատակազմը հավաստի տեղեկություն է ստացել, որ Մարտակերտ քաղաքի չտարբերակված հրետակոծության հետևանքով սպանվել է «Արցախէներգո» ընկերության աշխատակից Նվեր Պարգևի Գրիգորյանը, որը կատարում էր իր աշխատանքային պարտականությունները»,- գրել է նա։
Արցախի ՄԻՊ-ը տեղեկացրել է, որ սեպտեմբերի 27-ից սկսած ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով զոհվել է 32 քաղաքացիական անձ:

14 Октябрь 2020 - 17:47 AMT
14 октября Азербайджан продолжил обстрел мирного населения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики), открыв огонь по ряду населенных пунктов, в том числе Мартакерту, Мартуни и Гадруту. Об этом сообщил омбудсмен Арцаха Артак Бегларян.
По его словам, в офис защитника прав человека Арцаха поступила достоверная информация о том, что выполнявший свои обязанности сотрудник компании «Арцахэнерго» Нвер Паргевович Григорян был убит в результате беспорядочного обстрела города Мартакерт.
Таким образом, число мирных жителей, убитых в результате азербайджанской агрессии против Карабаха с 27 сентября, составляет 32 человека.