Հոկտեմբերի 14-ին Վարդենիսի տարածաշրջանում մարտական հերթապահություն իրականացնող զինտեխնիկային հակառակորդի հարվածի հետևանքով զոհվել է 2, տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ ստացել՝ 10 զինծառայող, հայտնում են Գլխավոր դատախազությունից:
ԱԹՍ-ի հարվածի մասին հայտարարվել էր հոկտեմբերի 14-ին, դրա հետևանքով նաև խոցվել էր ՀՀ տարածքում մարտական գործողության մեջ չգտնվող զրահատեխնիկա։ Հակառակորդի ԱԹՍ-ի հարվածից նաև 14-ամյա երեխա էր տուժել։
Դատախազությունից նշում են, որ ընդհանուր առմամբ սեպտեմբերի 27-ից սկսած՝ Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից ՀՀ-ի դեմ սանձազերծած ագրեսիայի հետևանքով Հայաստանի տարածքում սպանվել է 1, մարմնական վնասվածքներ ստացել 3 (այդ թվում 1 անչափահաս) անձ։
«Ինչպես նաև սպանվել են 5 և մարմնական վնասվածքներ ստացել Հայաստանի տարածքում գտնվող, ռազմական գործողություններին ոչ մի կերպ չներգրավված 11 զինծառայող»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

Two servicemen were killed and 10 other injured in Azerbaijan's strike on military equipment on combat duty in the territory of Armenia on Wednesday, October 14, the Prosecutor General's office reported Thursday.
The Azerbaijani drone strike on Armenian soil on Wednesday also injured a 14-year-old child who was on his way to the field for harvest in Gegharkunik province.
As a result of Azerbaijan's aggression against the Armenia, 5 servicemen of the Armenian Armed Forces have been killed and 11 others injured since September 27. None of them were involved in hostilities in any way.
"Following the actions of the Azerbaijani Armed Forces, criminal cases have been initiated in Armenia under a number of articles of the Criminal Code," the Prosecutor General's office said.