Հարյուրավոր բելգիահայեր ու ֆրանսահայեր փակել են Բելգիայից Ֆրանսիա և հակառակ ուղղությամբ տանող միջպետական մայրուղին՝ պահանջելով ճանաչել Արցախի անկախությունը:
Factor TV-ի փոխանցմամբ՝ ցույցի մասնակիցները պատրաստվում են շարժվել Եվրապարլամենտ։ Ոստիկանների հետ բանակցություններից հետո ճանապարհը բացվել է։ Նշվում է, որ ֆրանսիական կողմից համաձայնել են նրանց հետ լրագրող ուղարկել։
Այդպիսով ցույցի մասնակիցներն իրենց աջակցությունն են հայտնել Արցախում ծավալված հակաահաբեկչական պայքարին: Նրանք պահանջում են Եվրոպական միության երկրներից առավել կոշտ քայլերի դիմել ագրեսիա նախաձեռնող Ադրբեջանի և Թուրքիայի նկատմամբ։

Сотни бельгийских и французских армян перекрыли межгосударственную трассу из Бельгии во Францию, требуя признания независимости Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
Протестующие собираются отправиться в сторону Европарламента, пишет Factor TV.
Отмечается, что после переговоров с полицией дорога была открыта. Французская сторона согласилась отправить с протестующими журналиста.
Своими действиями протестующие армяне выразили поддержку борьбе с терроризмом в Арцахе. Они требуют от стран Евросоюза более жестких мер против инициировавших агрессию Азербайджана и Турции.