Ադրբեջանական կողմի հերթական ապատեղեկատվությունն է, թե իբրև Ադրբեջանը խոցել է հայկական կողմին պատկանող Սու-25 ինքնաթիռ։ Այս մասին հայտնել է ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
Հոկտեմբերի 16-ի լույս 17-ի գիշերը ադրբեջանական զինուժը դարձյալ տարբեր զինատեսակներով ու կասետային ռումբերով հրթիռակոծել էր Ստեփանակերտի կենտրոնական ու ծայրամասային մի քանի փողոց՝ զգալի վնաս հասցնելով մարդկանց սեփական ունեցվածքին, ավերել բնակարաններ, նաև տնտեսական նշանակության մեկ օբյեկտի է հարվածել: Գիշերվա հրետակոծությունից տուժել է 3 քաղաքացիական անձ։

17 Октябрь 2020 - 09:08 AMT
ВС Азербайджана не сбивали 17 октября самолет Су-25 армянской стороны. Об этом сообщила пресс-секретарь Минобороны Армении Шушан Степанян.
«Заявление Минобороны Азербайджана о том, что 17 октября они якобы сбили принадлежащий армянской стороне самолет Су-25, является очередной дезинформацией», – отметила Степанян.
В ночь на 17 октября Азербайджан объявил об обстреле якобы армянской стороной Мингечаура и Гянджи. Степанян ответила на заявления азербайджанского военно-политического руководства, подчеркнув, что в направлении Азербайджана с территории Республики Армения или со стороны ВС Армении огонь не велся.