Արցախում ռազմական գործողությունները դադարեցնելու ուղղությամբ աշխատանքը շարունակվում է։ Այդ մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, գրում է ՏԱՍՍ-ը։
«Շարունակվում է աշխատանքը մարտական բախումները դադարեցնելու և կարգավորման գործընթացը քաղաքական-դիվանագիտական հուն տեղափոխելու ուղղությամբ։ Ավելին ասել չեմ կարող»,- ասել է Պեսկովը՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյոք իրականում նախապատրաստվում է ՀՀ և Ադրբեջանի ղեկավարների այցը Ռուսաստան՝ փոխզիջում գտնելու նպատակով։
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պատրաստակամություն է հայտնել մեկնել Ռուսաստանի մայրաքաղաք Մոսկվա՝ Լեռնային Ղարաբաղի հարցով ադրբեջանական կողմի հետ հանդիպումներ ունենալու և բանակցելու։ Անձամբ Մոսկվա գնալու և կարգավորման ճանապարհներ գտնելու համար հանդիպումներ ունենալու պատրաստակամություն է հայտնել նաև Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը:

Работа по прекращению боевых действий в зоне конфликта в Нагорном Карабахе продолжается. Об этом заявил 20 октября пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
«Продолжается работа для того, чтобы остановить боевые столкновения и вывести процесс переговоров в политико-дипломатическое русло», – заявил он на просьбу журналистов рассказать, ведется ли подготовка встречи в России лидеров Армении и Азербайджана, пишет «Российская газета».
«Большего я сказать вам не могу», – заключил представитель Кремля.
Ранее премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент Азербайджана Ильхам Алиев выразили готовность отправиться в Москву для встречи по вопросу Нагорного Карабаха. Однако более конкретного обсуждения данного вопроса не было.