Հոկտեմբերի 21-ից Արցախում վաղ առավոտից բոլոր ուղղություններով շարունակվել են մարտական գործողությունները, թեժ է եղել նաև կենտրոնական ուղղությունը, հայտնել է պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Նա նշել է, որ հյուսիսում հակառակորդը հարձակման մի քանի փորձ է արել, դրանք հետ են մղել, զգալի կորուստ են պատճառվել ադրբեջանցիներին։ Հյուսիսում նաև մարտավարական ինքնաթիռներ են կիրառվել, հաջողության չեն հասել։
Հովհաննիսյանը հայտնել է, որ հարավում մի քանի օջախային տեղերում զինված ուժերը հակառակորդին կասեցրել են, ոչ մի միլիմետր առաջ չեն եկել։
«Կենտրոնական ուղղությամբ մի քանի դիվերսիոն խմբեր փորձել են մեր դիրքեր ներթափանցել ու առաջանալ, հրետանու դիպուկ կրակից հետո փախուստի են դիմել։ Եղել են հիմնականում առանց զրահատեխնիկայի խմբեր։ Հարավային ուղղությամբ մի քանի օջախային մարտերը շարունակվել են։ Մարտերի ուղղությունը թեքվել է ավելի հարավ՝ Արաքսի հունին մոտ»,- հայտարարել է նա։
Հովհաննիսյանը հայտնել է, որ վերջին օրերին մարտական գործողությունները նույն թեժության չեն, ինչ նախկինում։ Նա նշել է, որ վերջին տվյալներով՝ Արցախում օդուժ շատ չի կիրառվել, հիմնականում հրետանի, քիչ քանակի զրահատեխնիկա, մեծ թվով գրոհող խմբեր, դիվերսիոն խմբեր, հետևակ ու մասամբ օդուժ։

Starting from early morning on Wednesday, October 21, hostilities continued in all the sectors of the front in Nagorno-Karabakh, including in the center, Armenian Defense Ministry representative Artsrun Hovhannisyan said Wednesday, October 21.
"In the north, the Azerbaijani armed forces made several offensive attempts, which were thwarted by our Armed Forces, with significant losses inflicted on the adversary. Despite the use of air force, mainly tactical planes, their assault did not succeed," Hovhannisyan told a briefing.
"In the central sector, several subversive groups tried to penetrate our lines, but were forced to flee after our artillery fire. Armored vehicles were generally not used."
"Fierce battles continued in the southern direction as well, specifically the sector at the far south—along the Araks riverbed. In several isolated areas, all of the opponent’s attempts to advance were blocked, without a single Azeri unit advancing even a single millimeter despite suffering significant losses."