ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի աշխատանքային այցն ԱՄՆ մեկնարկել է: Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկարել է ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանը։
«Նախարար Մնացականյանը հանդիպում է անցկացնում ԱՄՆ պետքարտուղարի Եվրոպական և Եվրասիական հարցերով տեղակալ Ֆիլիպ Ռիքերի հետ»,-ասվում է գրառման մեջ:
Հոկտեմբերի 23-ին Վաշինգտոնում նախատեսված է Զոհրաբ Մնացականյանի հանդիպումն ԱՄՆ պետքարտուղար Մայք Պոմպեոյի, ինչպես նաև ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների հետ։ Պոմպեոն հանդիպում կունենա նաև Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ։
Ավելի վաղ Լոս Անջելեսում ՀՀ գլխավոր հյուպատոս Արմեն Բայբուրդյանը հայտարարել է, որ ԱՄՆ պետքարտուղար Մայք Պոմպեոն հույս է հայտնել հոկտեմբերի 23-ին Վաշինգտոնում ՀՀ և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հետ առանձին հանդիպումներից հետո նոր զինադադար հաստատելու հնարավորության մասին։

Armenian Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan's working visit to the United States has commenced, according to Foreign Ministry spokeswoman Anna Naghdalyan.
Mnatsakanyan has already held a meeting with the U.S. Acting Assistant Secretary of European and Eurasian Affairs Philip Reeker.
Later in the day, the Foreign Minister is scheduled to meet Secretary of State Mike Pompeo to discuss the war in Nagorno-Karabakh. A ceasefire has been agreed upon twice by Armenia and Azerbaijan but the latter has failed to honor the agreements both times.