Ռուսաստանի ԱԳ փոխնախարար Օլեգ Սիրոմոլոտովը և Մոսկվայում ՀՀ դեսպան Վարդան Տողանյանը՝ քննարկելով իրավիճակը Լեռնային Ղարաբաղում, ընդգծել են գրոհայիններին ղարաբաղյան հակամարտության գոտուց անհապաղ դուրս բերելու անհրաժեշտությունը: Այդ մասին հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ-ն։
Հոկտեմբերի 23-ի հանդիպմանը կողմերը կարծքիներ են փոխանակել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում իրավիճակի շարունակական սրման վերաբերյալ, գրում է ՌԻԱ Նովոստին։
«Ընդգծվել է Մերձավոր Արևելքի և Հյուսիսային Աֆրիկայի մի շարք երկրներից ապօրինի զինված կազմավորումների գրոհայիններին տարածաշրջան տեղափոխելու անընդունելիությունը և այնտեղից նրանց անհապաղ դուրս բերելու անհրաժեշտությունը», – ասվում է հաղորդագրության մեջ:

Russia's Deputy Foreign Minister Oleg Syromolotov met the Armenian Ambassador to Russia, Vardan Toghanyan, on Friday, October 23, to discuss the situation in Nagorno-Karabakh, and stressed the need for urgently withdrawing foreign fighters from the conflict zone.
According to a statement from the Russian Foreign Ministry, the parties exchanged views in the context of the ongoing escalation in the Nagorno-Karabakh conflict zone.
"The unacceptability of the transfer of militants of illegal armed groups from a number of countries of the Middle East and North Africa to the region and the need for their immediate withdrawal was stressed," the statement said.