Հոկտեմբերի 24-ի առավոտվա դրությամբ տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում: ՊԲ ստորաբաժանումները հաջողությամբ կանխում են հակառակորդի հարձակողական գործողությունները՝ վերահսկողության ներքո պահելով օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը:
Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում պահպանվել է հարաբերական կայուն-լարված իրադրություն: Առանձին հատվածներում շարունակվել են հրետանային մենամարտերն ու փոխհրաձգությունները:
Հոկտեմբերի 23-ի երեկոյան, հերթական անգամ կոպտորեն խախտելով միջազգային մարդասիրական իրավունքի նորմերը, թշնամական ուժերը հրետակոծել են խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Ստեփանակերտը:

Утром 24 октября бои локального значения идут по всем направлениям линии фронта в зоне карабахского конфликта. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
Подразделения Армии обороны НКР успешно предотвращают наступательные действия ВС Азербайджана, держа под контролем оперативно-тактическую ситуацию.
В течение ночи на 24 октября в зоне конфликта ситуация сохранялась относительно стабильная и напряженная. В отдельных районах продолжались артиллерийские бои и перестрелки.
Вечером, в очередной раз грубо нарушив нормы международного гуманитарного права, вражеские силы обстреляли мирные населенные пункты, в том числе столицу Степанакерт.