Հոկտեմբերի 25-ի առավոտվա դրությամբ տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում: ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից շարունակվում են հակառակորդի դիվերսիոն-հետախուզական խմբերի հայտնաբերման և ոչնչացման գործողությունները:
Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում պահպանվել է հարաբերական կայուն-լարված իրադրություն: Առանձին հատվածներում շարունակվել են հրետանային մենամարտեր:
Երեկոյան թշնամական ուժերը հերթական անգամ հրետակոծել են խաղաղ բնակավայրերը, մասնավորապես՝ Մարտունու շրջանի Կարմիր Շուկա, Թաղավարդ, Գիշի, Սպիտակաշեն համայնքներն ու Ասկերանի շրջանի Ավետարանոց գյուղը:

The Nagorno-Karabakh (Artsakh) Defence Army is continuing its operations to find and destroy the subversive-reconnaissance groups of the Azerbaijani army. As of Sunday, October 25 morning, battles of local significance are taking place in all directions of the front line.
The situation in the conflict zone remained relatively stable, but tense overnight. In certain sections, artillery battles continued, the Defense Army said
In the evening, the adversary once again shelled peaceful settlements, particularly the Karmir Shuka, Taghavard, Gishi and Spitakashen communities in the region of Martuni and the Avetaranots village in the region of Askeran.