Չնայած ԱՄՆ-ում ձեռք բերված հրադադարի մասին նոր պայմանավորվածությանը՝ ադրբեջանական ուժերը գրոհ են ձեռնարկել հարավ-արևելյան հատվածում տեղակայված զորամասերից մեկի առաջնագծի ուղղությամբ՝ շարունակելով հրետակոծել նաև խաղաղ բնակավայրերը, տեղեկացնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Մասնավորապես՝ ժամը 13:50-ի սահմաններում հակառակորդը «Սմերչ» տիպի համազարկային կրակի ռեակտիվ համակարգից 1 հրթիռ է արձակել Մարտունու շրջանի Զարդարաշեն գյուղի ուղղությամբ:
ՊԲ ստորաբաժանումները պաշտպանական մարտեր են մղում թշնամական ուժերի գրոհները կասեցնելու և վերջինիս ելման դիրքեր հետ շպրտելու համար:

26 Октябрь 2020 - 11:01 AMT
Несмотря на достигнутую в США новую договоренность о прекращении огня в зоне карабахского конфликта, азербайджанские силы 26 октября предприняли атаку в направлении передовой одной из воинских частей на юго-востоке страны, продолжив обстрел мирных населенных пунктов. Об этом сообщила пресс-служба Минобороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
Отмечается, что около 13:50 противник выпустил одну ракету из реактивной системы залпового огня «Смерч» в направлении села Зардарашен Мартунинского района.
«Подразделения Армии обороны ведут оборонительные бои для пресечения атак противника и отброса его на исходные позиции», – говорится в сообщении.