Չնայած ԱՄՆ-ում ձեռք բերված հրադադարի մասին նոր պայմանավորվածությանը՝ ադրբեջանական ուժերը գրոհ են ձեռնարկել հարավ-արևելյան հատվածում տեղակայված զորամասերից մեկի առաջնագծի ուղղությամբ՝ շարունակելով հրետակոծել նաև խաղաղ բնակավայրերը, տեղեկացնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Մասնավորապես՝ ժամը 13:50-ի սահմաններում հակառակորդը «Սմերչ» տիպի համազարկային կրակի ռեակտիվ համակարգից 1 հրթիռ է արձակել Մարտունու շրջանի Զարդարաշեն գյուղի ուղղությամբ:
ՊԲ ստորաբաժանումները պաշտպանական մարտեր են մղում թշնամական ուժերի գրոհները կասեցնելու և վերջինիս ելման դիրքեր հետ շպրտելու համար:

Azerbaijan used a Smerch MLRS in the direction of the village of Zardarashen in Martuni, Artsakh (Nagorno-Karabakh), firing one missile on the settlement, the Karabakh Defense Army reports.
Despite the ceasefire agreement reached in the United States, the Azerbaijani forces launched an offensive in the south-eastern sector, shelling the peaceful settlements as well, Defense Army says.
The Karabakh subdivisions are now waging defense battles to repel the offensives of the enemy and push them back to their starting positions.