Գեներալ-լեյտենանտ Ջալալ Հարությունյանն ազատվել է Արցախի պաշտպանության նախարար – պաշտպանության բանակի հրամանատարի պաշտոնից: Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է, որ Հարությունյանի ազատման որոշումը պահի հրամայական է՝ պայմանավորված օրերս մարտական դիրքում նրա ստացած վիրավորումով և տարամեկնաբանությունների առիթ չպետք է հանդիսանա:
Մեկ այլ հրամանագրով՝ գեներալ-մայոր Միքայել Ալբերտի Արզումանյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարար-պաշտպանության բանակի հրամանատար՝ նրան շնորհելով գեներալ-լեյտենանտի զինվորական կոչում:
«Ապաքինում եմ մաղթում Ջալալ Հարությունյանին և համոզված եմ, որ նա շատ շուտով կվերադառնա հայրենիքին ծառայության: Վստահ եմ, որ Միքայել Արզումանյանը նոր պաշտոնում գիտակցում է պատասխանատվության աստիճանը և ջանք ու եռանդ չի խնայի, որպեսզի այդ վստահությունն արդարացնի»,-ասվում է Արցախի նախագահի գրառման մեջ։

Lieutenant General Jalal Harutyunyan has been relieved of the post of Artsakh (Nagorno-Karabakh) Defense Minister/Commander of the Defense Army. President Arayik Harutyunyan said Tuesday, October 27 that Harutyunyan sustained an injury in the battlefield recently, adding that the decision to replace him should not be a reason for comments.
Also Tuesday, the Karabakh leader said he has appointed Major General Mikayel Arzumanyan as Minister of Defense/Commander of the Defense Army, promoting him to the rank of Lieutenant General.
"I wish Jalal Harutyunyan a speedy recovery, I am sure he will return to service very soon," President Harutyunyan said.
Karabakh presidential spokesman Vahram Poghosyan said Tuesday that Harutyunyan is out of danger, the wound he received in a combat position is fortunately not a serious one.