Արցախում հոկտեմբերի 27-ի երեկոյի դրությամբ հակառակորդի թիրախում կրկին Ասկերանի վերին ենթաշրջաններն են` Ավետարանոց, Մադաթաշեն, Սղնախ ու Մոշխմհատ գյուղերը, հայտնել է ԱՀ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի սպա Հունան Թադևոսյանը, փոխանցում է Armenpress-ը։
«Իրավիճակն այս պահին Հանրապետությունում կայուն լարված է: Լարվածությունը պահպանվում է Ասկերանի վերին ենթաշրջաններում` Ավետարանոց, Մադաթաշեն, Սղնախ ու Մոշխմհատ գյուղերում, պայմանավորված է հակառակորդի դիվերսիոն-հետախուզական ներթափանցման փորձերի հետ, ինչպես նաև աշխատում են մեր և հակառակորդի հրետանային ստորաբաժանումները»,- նշել է Թադևոսյանը:
Նա նշել է, որ Մարտակերտի և Մարտունու հատվածներում իրավիճակը համեմատաբար հանգիստ է:
«Մարտունիում ցերեկային ժամերին օդային տագնապ էր հայտարարվել` երկնքում նկատվել էր անօդաչու թռչող սարք»,-ասել է Թադևոսյանը:
Արցախի ԱԻՊԾ-ի ներկայացուցչի խոսքով` մայրաքաղաք Ստեփանակերտում օրվա ընթացքում իրավիճակը նույնպես հանգիստ է եղել:

27 Октябрь 2020 - 16:47 AMT
ВС Азербайджана предпринимают попытки осуществить диверсионно-разведывательные проникновения в районе Аскерана Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики). Об этом сообщил представитель Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Арцаха Унан Тадевосян, подводя итоги ситуации в населенных пунктах Арцаха, пишет Armenpress.
По его словам, ситуация в Арцахе сейчас стабильно напряженная. ВС Азербайджана снова подвергают ракетному обстрелу верхние районы Аскерана – села Аветараноц, Мадаташен, Сгнах и Мошхмат.
«Напряженность обусловлена попытками врага осуществить диверсионно-разведывательные проникновения, а также работают наши и вражеские артиллерийские подразделения», – сказал Тадевосян.
Он отметил, что в Мартакерте и Мартуни ситуация относительно спокойная.
«Днем в Мартуни звучала воздушная тревога, в небе был замечен вражеский беспилотник», – сказал Тадевосян.