Արցախում հոկտեմբերի 27-ի երեկոյի դրությամբ հակառակորդի թիրախում կրկին Ասկերանի վերին ենթաշրջաններն են` Ավետարանոց, Մադաթաշեն, Սղնախ ու Մոշխմհատ գյուղերը, հայտնել է ԱՀ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի սպա Հունան Թադևոսյանը, փոխանցում է Armenpress-ը։
«Իրավիճակն այս պահին Հանրապետությունում կայուն լարված է: Լարվածությունը պահպանվում է Ասկերանի վերին ենթաշրջաններում` Ավետարանոց, Մադաթաշեն, Սղնախ ու Մոշխմհատ գյուղերում, պայմանավորված է հակառակորդի դիվերսիոն-հետախուզական ներթափանցման փորձերի հետ, ինչպես նաև աշխատում են մեր և հակառակորդի հրետանային ստորաբաժանումները»,- նշել է Թադևոսյանը:
Նա նշել է, որ Մարտակերտի և Մարտունու հատվածներում իրավիճակը համեմատաբար հանգիստ է:
«Մարտունիում ցերեկային ժամերին օդային տագնապ էր հայտարարվել` երկնքում նկատվել էր անօդաչու թռչող սարք»,-ասել է Թադևոսյանը:
Արցախի ԱԻՊԾ-ի ներկայացուցչի խոսքով` մայրաքաղաք Ստեփանակերտում օրվա ընթացքում իրավիճակը նույնպես հանգիստ է եղել:

As of Tuesday, October 27 evening, the situation in Artsakh (Nagorno-Karabakh) is stable but tense, with the Azerbaijanis targeting the upper subregions of Askeran – the villages of Avetaranots, Madatashen, Sghnakh and Moshkhmhat, Armenpress cited Hunan Tadevosyan from the State Service of Emergency Situations of Artsakh as saying.
"The situation in the republic is stable but tense at the moment. Tensions remain in the upper subregions of Askeran due to infiltration attempts of the Azerbaijani subversive groups. Artillery units from both sides are working," Tadevosyan said.
Tadevosyan said the air raid siren activated in Martuni during the day after a drone was spotted in the sky above the town. Furthermore, he sad, bombing in the village of Nngi left three women injured.
According to Hunan Tadevosyan, the situation in Artsakh's capital Stepanakert was relatively calm throughout the day.