Հոկտեմբերի 29-ի առավոտյան ժամը 8-ին Ստեփանակերտում հայտարարվել է օդային տագնապ, 08:03-ին լսվել է հրթիռի հերթական հարվածի ձայնը, տեղեկացնում է Արցախի Արտակարգ իրավիճակների պետականծառայությունը։
Մայրաքաղաքի ծայրամասային փողոցներից մեկում ադրբեջանական ուժերը կիրառել են «Սմերչ» տիպի ռեակտիվ համակարգ: Ավերվել է մեկ բնակելի տուն, հարվածից ամբողջությամբ փլվել է հարակից շինությունը և վնասվել մեկ ավտոմեքենա:
Տան տերը և հարևանը վիրավորվել են և տեղափոխվել բուժհաստատություն:
Կեսգիշերից հետո և հոկտեմբերի 29-ի վաղ առավոտյան հակառակորդը վերսկսել է Արցախի խաղաղ բնակավայրերի թիրախավորումը: Մասնավորապես թշնամական ուժերի կողմից համազարկային կրակի «Սմերչ» համալիրներից հրթիռակոծության են ենթարկվել Ստեփանակերտը, Շուշին և հարակից խաղաղ բնակավայրերը:

Azerbaijan struck Stepanakert in the morning of Thursday, October 29, injuring two people, the State Service of Emergency Situations reports.
A Smerch rocket landed on the house of a Stepanakert resident, injuring the owner and his neighbor. Two buildings were destroyed as a result of the strike.
Azerbaijan shelled the cities of Shushi and Stepanakert on Wednesday, deliberately targeting and damaging the maternity hospital in the Karabakh capital. Civilians were killed and injured in Shushi.
Nagorno-Karabakh Human Rights Defender Artak Beglaryan said that Wednesday (October 28) was probably the hardest day in Stepanakert throughout the war.