«Տաշիր» ընկերութունների խմբի հիմնադիր, ՌԴ Հայ գործարարների ասոցիացիայի նախագահ, բարերար Սամվել Կարապետյանը կվերակառուցի Ստեփանակերտի հրթիռակոծված ծննդատունը, գրում է ՌԻԱ Նովոստին։
Ադրբեջանը հոկտեմբերի 28-ին ծանր հրթիռներով հարվածել է Ստեփանակերտի ծննդատանը։ Ըստ ԱՀ ԱԻՊԾ-ի՝ թշնամին հրետակոծել է մայրաքաղաքը «Սմերչ» տիպի համազարկային կրակի ռեակտիվ կայանքից:
«Ուզում են վստահեցնել Արցախի բնակիչներին, որ մենք անպայման նոր ժամանակակից ծննդատուն կկառուցենք Ստեփանակերտում։ Այստեղ կրկին նոր կյանքեր են ծնվելու»,- ասել է նա։

The founder of Tashir Group of Companies and the president of the Association of Armenian Entrepreneurs of Russia, Samvel Karapetyan, is going to rebuild the maternity hospital in Stepanakert, Artsakh (Nagorno-Karabakh) after the facility was heavily bombed by Azerbaijan.
"I want to firmly assure the people of Artsakh that we will definitely build a new modern maternity hospital in Stepanakert. New lives will be born there again," Karapetyan told RIA Novosti.
Azerbaijan used Smerch multiple rocket launchers to fire on Stepanakert and Shushi on Wednesday, October 28, killing and injuring civilians.