Արցախի Պաշտպանության բանակը հրապարակել է հայկական զորքերի համար Ադրբեջանի Գյանջա և Բարդա քաղաքներում տեղակայված լեգիտիմ ռազմական նշանակետերը։
Գյանջայում դրանք են․
· ՊՆ ՌՕՈւ ռազմաօդային բազա, ուղղաթիռային ավիաէսկադրիլիա,
· ԶՈւ գլխավոր շտաբի մոտոհրաձգային բրիգադի մշտական տեղակայման վայր,
· Ներքին զորքերի առանձնահատուկ նշանակության բրիգադ,
· ՊՆ մարտական կառավարման կենտրոն,
· ԶՈւ ԳՇ ռադիոտեխնիկական գումարտակ,
· ՊՆ կենտրոնական ենթակայության վառելիքաքսուկային նյութերի բազա,
· Պաշտպանական արդյունաբերության նախարարության մեքենաշինական գործարան, ավիացիոն վերանորոգման գործարան և հրետանու սպառազինության վերանորոգման գործարան:
Բարդայում այդ նշանակակետերն են․
· 1-ին բանակային կորպուսի շտաբ,
· Վերանորոգման գումարտակ,
· Կապի առանձին գումարտակ,
· Զենիթահրթիռային դիվիզիոն,
· Տանկային բրիգադ,
· Հակատանկային դիվիզիոն։
Ադրբեջանը շարունակ թիրախավորում է Արցախի խաղաղ բնակավայրերը, մարդասիրական ենթակառուցվածքները, այդ թվում՝ հիվանդանոցները։ Հայկական կողմը զգուշացրել է, որ Պաշտպանության բանակը լռեցնելու է հայկական բնակավայրերին թիրախավորող կրակակետերը, այդ թվում՝ լեգիտիմ նշանակակետեր թիրախավորելով։
Ադրբեջանի ժողովրդին Արցախը խորհուրդ է տվել լքել իրենց բնակավայրերը, որոնց մոտակայքում ռազմական օբյեկտներ կան։ Բացի, այդ Ադրբեջանը սովորության համաձայն իր հրթիռահրետանային կայանները տեղակայում է քաղաքացիական ենթակառուցվածքների մոտ, գյուղերում, բնակավայրերի թիկունքներում և ապա մեղադրում հայկական կողմին՝ խաղաղ բնակավայրերի ուղղությամբ կրակելու համար։

29 Октябрь 2020 - 13:30 AMT
Армия обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) 29 октября опубликовала список легитимных военных целей, расположенных в городах Азербайджана.
Легитимные военные цели в городе Гянджа:
* Военно-воздушная база ВВС МО, вертолетная авиаэкадрилия,
* МПД мотострелковой бригады ГШ ВС,
* Бригада особого назначения ВВ,
* Центр боевого управления МО,
* Радиотехнический батальон ГШ ВС,
* База горюче-смазочных материалов центрального подчинения МО,
* Машиностроительный завод министерства оборонной промышленности, завод по авиационному ремонту и завод по ремонту артиллерии.
Легитимные военные цели в городе Барда:
* Штаб 1-го АК,
* Ремонтный батальон,
* Отдельный батальон связи,
* Зенитно-ракетный дивизион,
* Танковая бригада,
* Противотанковый дивизион.
Азербайджан продолжает наносить удары по мирным населенным пунктам и гражданским инфраструктурам Арцаха, включая больницы, школы и детсады. Армянская сторона неоднократно предупреждала, что Армия обороны оставляет за собой право наносить ответ, в том числе нанося удары по легитимным военным целям в азербайджанских городах.
Представители Арцаха советуют азербайджанскому народу покинуть свои населенные пункты, рядом с которыми находятся военные объекты.