Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը մտադրված էր մոտակա օրերին մեկնել Մոսկվա, սակայն կորոնավիրուսի թեստ է հանձնել, այն դրական է եղել, հայտնում են Քոչարյանի գրասենյակից։
Երկրորդ նախագահի գրասենյակից նշում են, որ թեստի դրական լինելը «լրիվ անսպասելի էր, քանի որ նա չուներ և մինչ այժմ էլ չունի հիվանդության որևէ ախտանիշ»։
«Ստեղծված իրավիճակում մեկնումը Մոսկվա և տարբեր հանդիպումների կազմակերպումը ժամանակավորապես անհնար է դարձել։ Այժմ Նախագահ Քոչարյանը գտնվում է ինքնամեկուսացման մեջ, սակայն անում է իրենից կախված ամեն ինչ, որպեսզի նպաստի Արցախում պատերազմի դադարեցմանը»,-եզրափակել են գրասենյակից։
Ավելի վաղ Նիկոլ Փաշինյանի խոսնակը հայտնել էր, որ վարչապետը համաձայն է, որ ՀՀ առաջին և երկրորդ նախագահներ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը և Ռոբերտ Քոչարյանը մեկնեն Մոսկվա՝ ռուսական էլիտայի ներկայացուցիչների հետ ԼՂ շուրջ ստեղծված իրավիճակը քննարկելու։

Former Armenian President Robert Kocharyan will not be traveling to Moscow for Nagorno-Karabakh meetings because his coronavirus test has returned positive, his office said Friday, October 30.
It was reported earlier that Kocharyan and the country's first President Levon Ter-Petrosyan were expected to travel to Russia to discuss the situation in Nagorno-Karabakh with representatives of the Russian elite.
"Robert Kocharyan intended to fly to Moscow in the coming days and took the Covid test, which is mandatory for entering Russia. The test came back positive, which was a complete surprise, since he did not and still does not have any symptoms," his office said in a Facebook post.
His team added that the the trip to Moscow and the arrangement of various meetings are temporarily impossible.