Համացանցում է հայտնվել ադրբեջանական բանակի ռազմական հանցագործությունները պատկերող հերթական տեսանյութը, որում մասնավորապես պղծում են հայ զինծառայոցների դիակները։ ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակից PANARMENIAN.Net-ի հետ զրույցում հայտնեցին, որ տեսանյութից տեղյակ են, ուսումնասիրում են։
Տեսանյութում ադրբեջանցիները կտրում են հայ զոհված զինծառայողներից մեկի ականջը։ Բացի այդ, հարվածում են մահացածներին, հայհոյում նրանց։
Ավելի վաղ հրապարակված մեկ այլ տեսանյութում խոսում են ռազմագերիներից մեկի մատը կտրելու մասին, հարվածում նրանց։

1 Ноябрь 2020 - 16:04 AMT
В Интернете появились новые кадры, на которых видны очередные военные преступления азербайджанской армии, в частности, азербайджанские военнослужащие оскверняют тела убитых армянских солдат. Как сообщили PanARMENIAN.Net в офисе защитника прав человека Армении, сейчас соответствующее видео изучается.
На видео азербайджанцы отрезали ухо одному из убитых армянских военнослужащих. Кроме того, они били мертвых и проклинали их.
В другом опубликованном ранее видео азербайджанцы говорят о том, как одному из армянских военнопленных отрубили палец, бьют военнопленных.
В ходе Апрельской войны 2016 года в Карабахе азербайджанцы совершили аналогичное преступление. В карабахском Талише они убили 3 мирных жителей и отрезали их уши.