Նոյեմբերի 3-ին Քարվաճառի ուղղությամբ Ադրբեջանը մի քանի գրոհ է ձեռնարկել, բոլոր դեպքերում հետ է շպրտվել։
Մասնավորապես, նոյեմբերի 3-ին Քարվաճառի ուղղությամբ ժամը 13:30-ին Ադրբեջանը՝ օգտագործելով ծխային արկեր, փորձել է ձորից դուրս բերել նախորդ օրվա ընթացքում իր զոհված զինծառայողների դիերը:
Հայկական կողմի հրանոթային և ականանետային դիպուկ կրակի արդյունքում հետ է շպրտվել՝ թողնելով ևս երկու դի:
Նույն ուղղությամբ ժամը 13:40-ին թշնամական ուժերը, միջդիրքային տարածքում ծխաքողարկվելով, 30 հոգանոց խմբով փորձել են ձեռնարկել ներթափանցման փորձ:
Պաշտպանության բանակը հայտնում է, որ ականանետային կրակով, կասեցվել է հակառակորդի առաջխաղացումը, ինչի արդյունքում վերջիններս, կորուստներ կրելով, նահանջել են ելման դիրքեր:
Ժամը 14:30-ին, կրկին Քարվաճառի ուղղությամբ, նկատվել է հակառակորդի կուտակում մարտական դիրքերի շրջանում: Յուրային ուժերը ժամանակին հավաստանշել են թշնամական կուտակման փորձերը և ոչնչացրել պատսպարվելու փորձ կատարող հակառակորդի 4 զինծառայողի:

Azerbaijani troops attempted to launch an assault against the Nagorno-Karabakh army three times within one hour but to no avail.
According to information provided by the Defense Army, at 1:30 pm, the Azeri soldiers fired smoke shells to try to recover the bodies of their killed troops from a gorge in the direction of Karvachar. However, the Armenian side's artillery fire made the group turn back, leaving two more bodies.
At 1:40pm, the Azerbaijani forces tried to break through with a group of 30 men in the same direction, but their advance was stopped with high-precision grenade fire from the Artsakh Defense Army units, as a result of which the adversary, suffering losses, retreated to their original positions.
At 2:30pm, the Artsakh servicemen spotted the accumulation of Azeri troops and destroyed four enemy soldiers who were trying to hide.
"The operative situation in Karvachar and other areas is under the control of units of the Artsakh Defense Army," Karabakh authorities said.