Հակառակորդը շարունակում է հրթիռահրետանային հարվածներ հասցնել Արցախի խաղաղ բնակավայրերին: Ինչպես հայտնում է ՊԲ-ի լրատվականը՝ նոյեմբերի 3-ի երեկոյան հակառակորդի թիրախում են հայտնվել Ստեփանակերտ և Շուշի քաղաքաները: Նախնական տվյալով՝ Արցախի մայրաքաղաքում մեկ վիրավոր կա:
«Թուրք-ադրբեջանական ուժերը «Սմերչ» կայանքից հրթիռ են արձակել Ստեփանակերտի մոր և մանկան առողջության պահպանման կենտրոնի ուղղությամբ։ Նախնական տվյալներով՝ այստեղ տուժել է մեկ քաղաքացի, նրան տեղափոխել են հիվանդանոց»,- նշել են ԱՀ ԱԻՊԾ-ից։
Բացի այդ, թշնամին կրակ է բացել նաև բնակելի թաղամասի վրա, այրվել է մեկ ավտոտնակ ու ավտոմեքենա, զգալի վնասներ են պատճառել նաև հարևանությամբ գտնվող բնակելի տներին։
Շուշիի ուղղությամբ «Սմերչի» 3 հրթիռ է արձակվել։ Այստեղ այս պահին բնակելի 2 տուն է հրդեհվում։ Տեղում աշխատում են հրշեջ փրկարարները։

ВС Азербайджана 3 ноября вновь подвергли ракетному обстрелу столицу Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Степанакерт и город Шуши. Об этом сообщила пресс-секретарь Минобороны Армении Шушан Степанян.
Отмечается, что азербайджанские силы выпустили ракету из РСЗО «Смерч» в направлении Центра здоровья матери и ребенка Степанакерта. По предварительным данным, пострадали 2 мирных жителя. Один из раненых находится в операционной, второго готовят к операции. Их состояние оценивается как средней тяжести, они останутся под контролем врачей.
Враг также открыл огонь по жилым кварталам Степанакерта, загорелись гараж и автомобиль, нанесен существенный ущерб жилым домам, расположенным поблизости.
3 ракеты из «Смерча» были выпущены в направлении Шуши, где в настоящий момент разгорается пожар в двух квартирах.