4 Նոյեմբեր 2020 - 06:30 AMT
Շուշիի ուղղությամբ իրականացվում են հակառակորդի հայտնաբերված խմբի շրջափակման և ոչնչացման գործողություններ: Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է ՀՀ ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
Կեսգիշերից հետո թշնամական դիվերսիոն խումբը փորձել է հաջողության հասնել Շուշիի ուղղությամբ, սակայն, հանդիպելով բանակային ստորաբաժանումների և կամավորականների կազմակերպված դիմադրությանը և կրելով մեծաթիվ կորուստներ, հետ է շպրտվել: Ոչնչացման գործողությունները շարունակվում են:
Նոյեմբերի լույս 4-ի գիշերվա ընթացքում հարաբերական կայուն լարվածությունը պահպանվել է ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում: Թշնամին շարունակել է, բացի պաշտպանության բանակի դիրքերից, հրթիռահրետանային կրակի տակ պահել նաև խաղաղ բնակավայրերը:
Շուշիի ուղղությամբ կիրառել է ծանր հրետանի։ Քաղաքացիական բնակչության շրջանում կան տուժածներ, իսկ քաղաքում` բազմաթիվ ավերածություններ կան։
Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը ճակատային գծի ամբողջ երկայնքով վերահսկում են ՊԲ ստորաբաժանումները:

4 Ноябрь 2020 - 07:08 AMT
В направлении города Шуши Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) осуществляются действия по окружению и уничтожению обнаруженной группы ВС Азербайджана. Об этом сообщила пресс-секретарь Минобороны Армении Шушан Степанян.
После полуночи диверсионная группа попыталась добиться успеха в направлении Шуши, однако, встретив организованное сопротивление армейских подразделений и добровольцев, и понеся многочисленные потери, была отброшена назад.
Отмечается, что 4 ноября, после полуночи, параллельно с военными действиями азербайджанская сторона возобновила свою программу по обстрелу мирных населенных пунктов. В направлении Шуши была применена тяжелая артиллерия. Среди гражданского населения есть пострадавшие, а в городе — многочисленные разрушения.
Как сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха, в течение ночи относительно стабильное напряжение сохранилось на всех направлениях линии фронта. Помимо позиций Армии обороны, Азербайджан продолжил держать под ракетно-артиллерийским огнем также мирные населенные пункты.
Подразделения Армии обороны контролируют оперативно-тактическую ситуацию по всему периметру линии фронта.