4 Նոյեմբեր 2020 - 10:25 AMT
Նոյեմբերի 4-ին՝ ժամը 10:30-ի սահմաններում, Բերձոր քաղաքից հարավ-արևելք ընկած ճակատային գծի հատվածում թշնամական ուժերը զրահատեխնիկայի ներգրավմամբ նախաձեռնել են հերթական հարձակումը:
ՊԲ ստորաբաժանումները, անցնելով պաշտպանության, հստակորեն իրականացրել են առաջադրված մարտական խնդիրները և խոցելով հակառակորդի 3 տանկ կասեցրել վերջինիս հարձակումը:
Ժամը 12:55-ի սահմաններում թշնամին նույն ուղղությամբ ձեռնարկել է հերթական հարձակումը և, կորցնելով ևս 2 տանկ ու հետևակի մարտական 2 մեքենա, դարձյալ հետ է շպրտվել ելման դիրքեր:
Ճակատային գծի տվյալ հատվածում ներկա պահին մարտերը շարունակվում են: ՊԲ-ն վերահսկում է օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը:

Армия обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) 4 ноября пресекла 2 попытки атаки на карабахский город Бердзор. Об этом сообщила пресс-служба Минобороны Арцаха.
Сообщается, что в 10:30 к юго-востоку от города Бердзор ВС Азербайджана с привлечением бронетехники предприняли нападение. Уничтожив три танка противника, Армия обороны Нагорного Карабаха пресекла попытку атаки.
В 12:55 в том же направлении азербайджанская сторона предприняла новую атаку. Потеряв 2 танка и 2 БМП, противник был отброшен.
Отмечается, что в этой части линии фронта бои продолжаются. Оперативно-тактическая обстановка контролируется Армией обороны Арцаха.