Ռուսաստանն իրենից կախված ամեն ինչ անում է, որպեսզի ԼՂ հակամարտությունը որքան հնարավոր է շուտ ավարտվի։ Այդ մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը տարբեր կրոնների ներկայացուցիչների հետ տեսակոնֆերանսի ժամանակ։
Նա նշել է, որ իրավիճակը Լեռնային Ղարաբաղում հնարավոր է կարգավորել խաղաղ ճանապարհով։
«Դուք գիտեք, որ ՌԴ-ն անում է հնարավորը, որպեսզի պահպանի այն մարդկանց կյանքերը, որոնք զենքով կանգնած են դեմ առ դեմ, զենք են կիրառում այն հարցերի լուծման համար, որոնք, մեր խորին համոզմամբ, հնարավոր կլիներ լուծել խաղաղ ճանապարհով»,-ասել է Պուտինը։
Նա հավելել է, որ ՌԴ-ն մշտական կապի մեջ է և Հայաստանի, և Ադրբեջանի հետ։
«Հուսով եմ, որ մեզ կհաջողվի արդյունքի հասնել․․․ մի հիմքի վրա, որն ընդունելի կլինի տարածաշրջանում ապրող բոլոր մարդկանց համար, և հասնել դրան խաղաղ ճանապարհով»,- ասել է ՌԴ նախագահը։

Moscow does and will continue doing everything in its power to end the conflict in Nagorno-Karabakh, Russian President Vladimir Putin said at a meeting with representatives of religious congregations on Wednesday, November 4.
"Russia is doing everything so that the conflict in the South Caucasus is over as soon as possible, in order to save the lives of people who are standing opposite each other and using weapons to achieve goals that, in our deep conviction, can be achieved in the course of the negotiation process," Putin said.
He noted that Russia maintains communication with both Armenia and Azerbaijan.
“I hope we will be able to peacefully achieve a result that would suit all the people living in the region,” Putin added.