Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հանդիպում այս պահին չի նախատեսվում, հայտարարել է արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը։
«Չեմ կարող ասել, որ այս պահին Փաշինյան-Ալիև հանդիպում նախատեսված է։ Երբ կնախատեսվի, բնականաբար, կհայտարարենք»,- ասել է նախարարը, փոխանցում է Aysor.am-ը։
Մնացականյանի խոսքով՝ նույնը վերաբերում է նաև երկու երկրի արտաքին գործերի նախարարների հանդիպմանը։
Փաշինյանն ու Ալիևը վերջին անգամ հանդիպել են 2020-ի փետրվարին՝ Մյունխենում։ Դրանից հետո նրանք ԼՂ հարցով հանդիպում-քննարկման էին մասնակցել։ Հոկտեմբերի 19-ին Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարները հայտարարել էին, թե համաձայն են մեկնել Մոսկվա՝ դեմ առ դեմ հանդիպման։ Նման հանդիպում առայժմ չի կայացել։

5 Ноябрь 2020 - 11:10 AMT
Встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева на данном этапе не планируется. Об этом заявил 5 ноября журналистам глава МИД Армении Зограб Мнацаканян.
«На данный момент не планируется. Будет заявлено, если такая встреча будет предусмотрена», – сказал Мнацаканян, пишет Aysor.am.
По его словам, в настоящее время не планируется также встреча глав МИД Армении и Азербайджана, и все зависит от необходимости и ситуации.
Последний раз Пашинян и Алиев встречались в феврале 2020 года в Мюнхене. После этого они приняли участие во встрече-обсуждении нагорно-карабахского конфликта. 19 октября лидеры Армении и Азербайджана заявили о своем согласии отправиться в Москву для личной встречи. Однако встреча пока не состоялась.