Նոյեմբերի 6-ին և լույս 7-ի գիշերը ճակատային գծի բոլոր հիմնական ուղղություններում մարտերը շարունակվել են: Առավել համառ ու ինտենսիվ մարտեր են ընթացել Շուշի-Քարին տակ հատվածում։
Այս մասին հայտնում է Պաշտպանության բանակը` նշելով, որ ստորաբաժանումները կասեցրել են թշնամու հարձակման բազմակի փորձերը՝ ոչնչացնելով մարդկային ուժ:
Հարավ-արևելյան և հարավային ուղղություններում խոցվել է նաև անձնակազմ տեղափոխող 2 միավոր ավտոտեխնիկա և 4 ԱԹՍ։
Նշված ժամանակահատվածում առանձնահատուկ արդյունավետությամբ աչքի են ընկել հատկապես ՊԲ հրետանային ստորաբաժանումները:
Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում մնացել է անփոփոխ: Խաղաղ բնակավայրերը շարունակվել են հրթիռահրետակոծվել։
Նշվում է, որ հարձակման փորձերը հիմնական ուղղություններում շարունակվում են: Դրանք կասեցվում են, հակառակորդի խմբավորումների հայտնաբերման և կրակային խոցման ուղղությամբ աշխատանքները շարունակվում են։

7 Ноябрь 2020 - 08:23 AMT
6 ноября и в ночь на 7 ноября на всех основных направлениях линии карабахского фронта боевые действия продолжались, наиболее упорные и интенсивные бои велись на участке Шуши – Карин Так. Об этом сообщила пресс-служба Минобороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
Подразделения Армии обороны Арцаха успешно пресекли многократные попытки наступления ВС Азербайджана, уничтожив большое количество живой силы.
«В указанный период особой эффективностью отличались артиллерийские подразделения Армии обороны. Оперативно-тактическая обстановка на всех направлениях линии фронта остается неизменной», – говорится в сообщении.
Отмечается, что не изменилась и тактика вражеских сил – параллельно с боевыми действиями ракетному обстрелу подвергались мирные населенные пункты Арцаха.
В юго-восточном и южном направлениях армянскими силами были подбиты 2 единицы автотехники, перевозившие личный состав вражеских сил, а также 4 беспилотника Азербайджана.
«ВС Азербайджана продолжают попытки наступления на основных направлениях. Подразделения Армии обороны предпринимают необходимые меры по их пресечению, обнаружению вражеских группировок и огневому поражению целей», – говорится в заявлении.