Անօդաչու թռչող սարքերը գործնականում դադարել են հայտնվել Շուշիի հարակից շրջաններում, դա հնարավորություն է տալիս լայնորեն օգտագործել զրահատեխնիկա, այս մասին նշվում է ANNA News Military-ի էքսկլյուզիվ ռեպորտաժում, որը ներայացնում է Շուշին պաշտպանող հայ զինվորներին՝ նոյեմբերի 6-ին։
Շուշիի մերձակայքում ադրբեջանցիները դիվերսանտներով են պայքարում։ Փոքր խմբերով փորձում են մտնել քաղաք՝ նաև ժայռեր մագլցելով։
Զինվորները նշում են, որ մարտական գործողություններն ընթանում են Շուշիին հարակից Քարին տակ գյուղում, նկարահանումներն արվել են թեժ մարտական գործողություններից մոտ 200 մետրի վրա։ Զինվորների խոսքով՝ Շուշին ռազմավարական նշանակություն ունի ու դա է պատճառը, որ հակառակորդը փորձում է այն գրավել։
Հոկտեմբերի 6-ի երեկոյան արդեն ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը հայտնել էր, որ Շուշիի մերձակայքում նոյեմբերի 5-6-ին մարտերը բավականին ծանր են եղել, և չնայած դրան, քաղաք տանող ճանապարհներին ադրբեջանական ուժերը ջախջախվել են, տասնյակներից մինչև հարյուրավոր թշնամական դիեր կան քաղաքի ճանապարհներին։

7 Ноябрь 2020 - 13:39 AMT
Беспилотники ВС Азербайджана практически перестали появляться в окрестностях города-крепости Шуши Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики), что позволяет Армии обороны Арцаха широко использовать бронетехнику. Об этом говорится в эксклюзивном репортаже ANNA News Military, в котором представлены бои близ Шуши и защитники города.
Военнослужащие отмечают, что боевые действия идут в селе Карин Так близ Шуши, репортаж велся примерно в 200 метрах от места ожесточенных боев. По словам солдат, Шуши имеет стратегическое значение, поэтому противник пытается его захватить.
Как сообщает Армия обороны Арцаха, азербайджанцы пытаются проникнуть в город, отправляя небольшие группы диверсантов, в том числе взбираясь на скалы.
Как сообщил вечером 6 ноября официальный представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян, уже около двух дней бои в окрестностях Шуши не прекращаются. 6 ноября и ночью 5 ноября велись довольно тяжелые и интенсивные бои в окрестностях Шуши, на дорогах, ведущих в Шуши, и неподалеку от Шуши.